Блог

Правила проведення електронних торгів

Електронні торги в Україні — це змога здійснити продаж майна за допомогою прозорого аукціону через Веб-сайт. Власником пропонованого товару, продукції чи послуги стає учасник торгів, що запропонував найбільш вигідну вартість.

Загальні терміни

Веб-сайт — це інтернет-сторінка, яка містить організаційно-методичні дані, подальші матеріали про торги та їх підсумки. Тут здійснюється запис покупців, надається письмове прохання на участь в аукціоні та відбувається основна процедура. Відповідний сервіс функціонує цілодобово та відкритий усім користувачам.

Користувач — юридичний або фізичний об’єкт, що зареєструвався у відповідній системі.

Реєстраційний внесок — вартість за участь в торгах. Цифру визначає виконавець, яка не повинна перевищувати 50% від прожиткової мінімальної суми на момент публікації оголошення.

Лот — право на сільськогосподарську земельну площу, що представлена на земельних торгах в електронній системі.

Особистий кабінет — певний розділ у системі, де необхідно розміщувати усю інформацію про всю процесію торгів: дані про проведення аукціону, підсумки та інша інформація.

Фази електронних торгів

Розглянемо основні стадії електронного аукціону:

  1. Підготовчий процес. Виконавець, отримавши інформацію від Організатора щодо лота публікує в програмі електронних земельних торгів відповідну інформацію.
  2. Подання інформації про проведення аукціону: загальні матеріали та дані про лот.
  3. Майбутні учасники торгів повинні зареєструватися. Зафіксувати свою персону у системі необхідно не пізніше ніж за 3 дні перед проведення аукціону. Обов’язкове подання прохання на участь та сплата гарантійного внеску. Подальше надання власних даних.
  4. Безпосередній процес торгів. Початок процедури визначається на робочий день та проводиться у визначені терміни. Кожен учасник контролює перебіг електронних торгів та вносить власні пропозиції. Якщо протягом трьох хвилин не поступає нових пропозицій лот фіксується як “Продано”.
  5. Оголошення переможця. По завершенню на сервісі оновлюється інформація щодо процесу торгів. Офіційний протокол містить наступну інформацію: номер та назву лота, умови за якими відбувалися торги, діючі особи, стартова вартість, хід аукціону, переможець та запропонована ціна, індивідуальний номер останнього та сплачена вартість, банківські реквізити обох сторін.

По закінченню процедури вкладається договір оренди або емфітевзис. Вся подана інформація, включаючи протокол зберігається у системі.Важливо: купівельна ціна включає гарантійний внесок, що сплатив переможець торгів.

Більш детальна інформація про електронні ринки ви знайдете тут aeaep.com.ua