Блог

Як впевнитися в ефективності тендерних закупівель

Формат державних закупівель шляхом створення тендерних оголошень не втрачає своєї актуальності на жодну хвилину. Більш того, з кожним днем він тільки набирає популярності. В цьому немає нічого дивного, оскільки саме ця система надає всім учасникам максимально прозорі умови. Це означає, що всі користувачі мають рівні шанси на те, щоб отримати перемогу в боротьбі за тендер.

Це актуально в тому випадку, коли мова йде саме про відкритий формат торгів. Якщо це закритий тендер або ж переговорний процес, то саме замовник має можливість відправляти запрошення до участі. Важливо зазначити, що такі тендери проводяться лише в окремих випадках, коли замовлення стосуються безпеки державної установи або інших процесів, які не повинні розголошуватися.

В окремих випадках, переговорний процес обирається в тому випадку, коли фігурує мінімальна сума тендера, яка не варта того, щоб оголошувати величезний конкурс та розглядати заявки десятків фірм.

На що варто звертати увагу?!

Якщо мова йде про компанію, якій раніше не доводилось брати участь в тендерах, тоді до цього процесу потрібно підходити особливим чином.

Досить часто такі фірми довіряють своїм фахівцям проаналізувати думку інших учасників закупівель та зробити певний графік, щоб розуміти, наскільки такий формат є вигідний та цікавий іншим фірмам. Ознайомитися з думкою постійних учасників ринку тендерних закупівель ви можете, якщо перейдете за посиланням  https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/derzhavni-tendery-skandaly-ta-intrigi-navkolo-sistemy-prozoro. Все це ви можете дізнатися на сайті української універсально біржі, ніяких обмежень для перегляду цих даних немає.

Окрім відгуків, варто приділяти увагу таким моментам, як:

  • Надійність електронного майданчика – важливо, щоб це був саме акредитований сервіс, який би давав гарантію безпеки;
  • Умови для участі – краще з самого початку більш детально ознайомитись з цими моментами, щоб він не доставляв ніяких проблем надалі;
  • Часові обмеження – потрібно з самого початку оцінити можливості фірми й впевнитися в тому, що проблем з виконанням самого замовлення не виникне. Зазвичай, державні установи особливо серйозно відносяться саме до дотримання часових рамок. Цей же пункт стосується навіть подачі пропозицій.

Якщо ж говорити в цілому, то є сенс враховувати якомога більше моментів, щоб в кінці прийняти правильне рішення.